Meta sulmon sërish Dumanin: Kap laraska, unë jam burrë! I kërkoj falje vetëm nëse ‘foli’ sozia e tij! Reagimet e ambasadave? Buburreci kërkoi ndihmë

Ilir Meta nuk u ndal as këtë të diele në sulmet e tij ndaj kreut të SPAK, Altin Dumanit.

“Ky njeri shpreson të kapë ndonjë laraskë, dhe lëshon buburrecat. Ilir Meta është burrë dhe nuk trembet”- tha Meta.

Reagimi në bllok i ambasadave ndërkombëtare, që dënuan presionin e Metës ndaj Altin Dumanit, që po heton dosjet e tij, kreu i Partisë së Lirisë thotë se nuk e bëjnë të tërhiqet nga akuzat për kreun e SPAK.

“Jam i bindur që ndërkombëtarët që kanë bërë deklarata, mund të kenë mundësinë t’i shikojnë se çfarë ka thënë Dumani. Ata bëjnë mirë, që nëse iu është kërkuar ndihmë nga buburrecat e Edi Ramës, apo kryebuburreci në drejtësi, kjo nuk na habit se deklarata të tilla kanë bërë dhe disa miq të McGonigal që merrnin lekë dhe puse nate nga Rama. Nëse është Dumani si heq asnjë presje. Nëse është sozia që mund ta ketë bërë Berisha, me qëllim për të diskretituar SPAK, është gjë tjetër.”- u shpreh Meta.

Shpërthimet e ditëve të fundit për tradhti brenda partisë dhe divorci politik tashmë i bërë publik me Monika Kryemadhin, Meta tha se nuk janë lojë për t’i shpëtuar drejtësisë por për t’i dhënë fund dualizmit në drejtimin e PL.

‘Ju niseni nga informacioni nga grupi i zjarrit? Nuk ka asnjë lojë, ose loja është e hapur!’- u shpreh Meta.

Të shtunën e ardhshme Ilir Meta ka thirrur konventën kombëtare, ku do të bëjë veten President, e do t’i japë poste vetëm të besuarve të tij, duke larguar nga ekipi drejtues grupin Kryemadhi.

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • GOLI: 22/04/2024 09:03

  LlAFOSJA DHE QENDRESA MENDORE PER TE BERE ARSYE !!!..SIÇ DUKET METES I JANE SHFAQUR NE HAPSIRE TE BERA QE AS VET SJA DEL TE KUPTOJE SE KUSH JA SHPIF.....E THENE E TE PARVE: GJYSMA E KREVATIT S' ESHT I JOTI.....

  Përgjigju
 • Iris: 22/04/2024 02:39

  Nese je burre apo jo,koha do t'a tregoje, por vazhdo thuaja vetes cdo dite ne pasqyre qe te marresh kurajo,se deri tani nuk te ka trazuar njeri,se kushedi ndoshta diten qe Dumani do te te leshoje flete arrestin,zbulon qe ke qene dhe ti vetem laraske dhe asgje me shume.

  Përgjigju
 • poli: 22/04/2024 02:07

  jam dakort me tahipin,,,te edrdhi ora o qen i skraparit....

  Përgjigju
 • I’m: 22/04/2024 00:14

  Ik mor pler e keni zanatin tuaj te flisni si bilbila

  Përgjigju
 • Meri: 21/04/2024 23:18

  Ta shpif....njeri i pështir....

  Përgjigju
 • Tanguli: 21/04/2024 20:55

  Ilir Metaj hajduti e spiuni nje bajge lope.

  Përgjigju
 • Endri: 21/04/2024 19:04

  Kur do ja hedhin prangat ketij katunarit hajdut

  Përgjigju
 • Ilir: 21/04/2024 18:01

  Sharje edhe fyerje ndaj çdo individi e bëni pa problem ju politikanët e 30 vjetëve të vjedhura ndaj shqiptarëve! A do të vijë vallë dita që t'jua marrin ça keni vjedhur për 30 vjet? Jo burg mjafton t'ju sekuestrohet çdo m2 edhe cent që keni!

  Përgjigju
 • Po mër po: 21/04/2024 17:30

  Bubrrec je vet. Tash thuj shqiptarve kush të menaxhon ndihmon ty Like floriri?

  Përgjigju
 • Den: 21/04/2024 17:10

  Je apo je burre,ate e di Mona Po ato qe jane gra nuk duhet te drejtojnë parti dhe qeveri? Kur ti ke kete mentalitet fshataresh,imagjino te tjeret Mjere Shqiperia per politikanet qe ka

  Përgjigju
 • Tahipi: 21/04/2024 15:39

  O super budalla .o super hajdut po e kuptove se po te vjen dita dhe ty o super hajdut .nryshove dhe logon e partis te.mlosh vjelljet

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Vrima plumbash mbi makinë, qëllohen tre futbollistët e Marseille në Francë

Vrima plumbash mbi makinë, qëllohen tre futbollistët e Marseille në Francë