S’ka surpriza! Berisha kryeson garën për kreun e PD, diferencë votash me Ibsen Elezin

S’ka surpriza! Berisha kryeson garën për kreun e PD, diferencë votash me Ibsen Elezin

1653244115_pd.jpg

Ashtu sikurse pritej, Sali Berisha është në avantazh krahasuar me Ibsen Elezi, kur procesi i numërimit ka përfunduar në disa qendra votimi. Më konkretisht në Skrapar, nga 214 votues në total, kanë votuar 104. Nga këta, 91 vota kanë shkuar për Sali Berishës, 8 për Ibsen Elezi dhe 3 të tjera të pavlefshme.

Ndërkohë në një qendër votimi në Kukës, diferenca e votave mes Berishës dhe Ibes Elezi është e madhe. 261 vota kanë shkuar për Berishës dhe 32 për Elezin, 3 të pavlefshme.! Në total votuan 296 anëtarë të PD.


Lajmi kryesor:

Sali Berisha ‘Non Grata’ rimerr drejtimin e PD, në delir pas fitores me 93.45% të votave: Ndodhi mrekullia e shekullit të 21! Por çështja ende në Gjykatë (REZULTATET)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Çmimet e hidrokarbureve, a po i mbron Bordi i Transparencës interesat e qytetarëve?×

Lajmi i fundit

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik

Autobusi i linjës Durrës-Porto Romano u përfshi nga flakët, kreu i PD Cara: Pasoje e gjendjes së mjeruar të transportit publik