Skandal në futbollin serb, drejtori i klubit të Beogradit kapet me 115 kg kokainë të ardhur nga Amerika e Jugut

Skandal në futbollin serb, drejtori i klubit të Beogradit kapet me 115 kg kokainë të ardhur nga Amerika e Jugut

Dushan Petkoviç

Ish futbollisti serb, Dushan Petkovic aktualisht drejtor sportiv i një klubi futbolli në Serbi është arrestuar pasi u kap me 115 kg kokainë në kuadër të një operacioni të Europol. Mësohet se në total janë arrestuar tetë persona, duke përfshirë edhe ish-asin e Wolfsburgut.

Nga mediat e huaja raportohet se 48-vjeçari dhe kolegët e tij thuhet se kanë ndihmuar në organizimin e importit të kokainës në Evropë nga Amerika e Jugut.

Në bashkëpunim me policinë serbe kanë mundur të kapin bandën pasi lënda narkotike ishte rrugës për në qytetin belg Arlon nga Roterdami.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • A. N.: 05/12/2022 11:51

    Me siguri shqiptaret do e kene furnizuar me lenden e pare

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se duhet të ngrihet komisioni hetimor për çështjen McGonigal?×

Lajmi i fundit

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash

Pastruesja i vodhi paratë në shtëpi, arrestohet nga policia e Tiranës zyrtarja Alda Klosi! Akuzohet për pastrim parash