'Skandale, anarki dhe alarm'/ Ish-Presidenti flet si demokrat: Banda po na asgjëson edhe vetëdijen

Ish-presidenti Bujar Nishani, aktualisht kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së thotë se vendi ndodhet në anarki dhe i zhytur në skandale nga qeveria Rama. Por, përpos këtyre, ai thotë se banda e gangsterëve kërkon të asgjësojë edhe atë që ka mbetur më e fundit, vetëdijen tonë.

"Që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të alarmuar dhe në betejë me skandale të rënda jo vetëm të aspektit korruptiv dhe vjedhjeve shtetërore të papara më parë por edhe të një platforme të shkatërrimit të çdo institucioni (dhe ashtu me dobësi që kishin qenë), të degradimit të shoqërisë sonë (dhe ashtu problematike siç kish qenë), të rrëzimit total të shtetit tonë (dhe ashtu i sulmuar vijimësisht siç kish qenë). Që prej 2017 vendin e futën në një rregjim anarkie.

Tashmë pamë edhe se si një vendim të gjykuar gjykate, me kërkesë direkte e publike të kryepushtetarit, ta rigjykojë, rigjykojë, rigjykojë e rigjykojë sa herë ti teket “bablokut të shpellës”, e njëjta gjykatë, pa u nxirë e pa u zverdhur për kushtetutën, kodin, ligjin, shtetin, moralin.

Po, është një dhimbje therëse për të gjithë ne asgjesimi i shtetit që patëm (ashtu me shumë probleme siç i kishte).

Por banda e gangsterrëve kërkon të asgjesojë tani dhe atë që ka mbetur më e fundit.

Vetëdijen tonë !

Vetëdijen për të mos u dorëzuar,

Vetëdijen për të rezistuar,

Vetëdijen për të luftuar,

Vetëdijen për tu bashkuar,

Vetëdijen për ta mundur të keqen,

Vetëdijen për të injoruar (por jo harruar) korin e sorrave përqark të drobiturit shtet i mbetur,

Vetëdijen për të fituar një nisje të re për të gjithë,

Për të gjitha ata që besojnë me vetëdije tek e mira “që megjithatë ekziston” thote ai.

d.ba./Shqiptarja.com
Komento

Komente

 • Kavaja: 21/07/2019 16:37

  Jari magjari

  Përgjigju
 • Fendi: 21/07/2019 15:54

  Po ky more? Ky që la nam në kohën ku ishte president. Flet ky që bëri skandalin me të madh me një ish të persekutuar. O nishan, të kujtohet bëma jote me Visar Zhitin? I nxorre të gjithë diplomatët përjashta nga Presidenca vetëm se midis tyre ishte Visar Zhiti. O nishan, lëre këtë muhabet se e kuptojmë ne së ku e ke hallin ti që po i bën reklamë vetes kaq shumë. Ti do t'ja fusësh lules dhe ti marrësh partinë. Flet e shkruan kështu poshtë e përpjetë që ti pëlqesh salës. Që ky pastaj ti shkulë veshët lules e ta përzerë dhe të të dhurojë ty partinë. Po si nuk doli një nga studentët e dhjetorit? Vari leshtë...

  Përgjigju
 • O tej: 21/07/2019 15:30

  Gjalle je a mavri me boje

  Përgjigju
 • geg hyseni: 21/07/2019 11:44

  A ka prove me te qarte se ku ka perfunduar PD me ket gjymturak mendor, hipokrit dhe servil, me nje defiçit te skajshem intelekti...!

  Përgjigju
 • Loli: 21/07/2019 01:18

  Boll o idiot I revoltove me shume njerzit se asnje nuk pj.rdh te te shohe e degoje ty Ke qene i pari I vendit qe mos qofsh me thuaj cfar gjeje konkrete ke bere per ne ????!!!! ASGJE vetem sa more qyl parate e ndihmove p d , por me kete pike Meta ta kaloi Dielli duket ne sabah ti nuk na ngrohe kur ishe I pari jo me tani qe na flet Korda mbas bregut

  Përgjigju
 • LOQE REXHEP LEKA KASAP [ KEPI ]: 20/07/2019 19:31

  O sakati bujar nishan huqi po dhe ti flet o i mjer i pshurur në brek. Po harove ti me shokët e tu çfar i keni bër ksaj SHQIPRIE. Vut kazëm e shkatruat çdo gje mor kapter teveqel. Po si vut ju gjykatësit me 3 muaj kurs e e bët Shqiprin çorap o surat pis. E vodhët Shqiprin bët anarshi kudo se ujku mjegull do. E tani kapteri na tregon pralla pë demokracin . Po hik o kapter langaraq mjaft se na e nxit jetën. Që ZOTI mart hak te ju kërma.

  Përgjigju
 • asl: 20/07/2019 18:50

  Vetedijen e vjedhjes nuk e ka cenuar,ke heq dhe mustaqet o qyq.Po u vjen fundi o kodosha qe skeni pike personaliteti.

  Përgjigju