Skandali i Armando Dukës: Mban peng shitjen e të drejtës televizive të Superiores: Ja kompania që ka ofruar shifrën më të lartë se Super Sporti që ai do ta shpallë fitues

Federata Shqiptare e Futbollit me datë 8 korrik njoftoi hapjen e garës për shitjen e të drejtës televizive për të kampionateve të kategorisë “Abissnet Superiore” dhe Kategorisë së Parë, si edhe të Kupës së Shqipërisë e Superkupës së Shqipërisë.

Në njoftimin e FSHF bëhej me dije se të gjithë të interesuarit duhet të paraqesin ofertën ose ofertat e tyre ekonomike shoqëruar me dokumentacionin përkatës brenda datës 15.07.2022, ora 12.00 pranë selisë së Federatës Shqiptare të Futbollit.

Gazeta TemA ka mësuar se dy kompanitë më të interesuara për blerjen e Superiores kanë qenë Super Sport (ku aksioner është vetë kreu i FSHF Armand Duka) dhe Oversport.

Gazeta TemA ka mësuar se kompania Oversport ka ofruar ofertën më të lartë për të blerë të drejtat televizive të Superiores me 1.2-milion euro, ndërsa Super Sporti ku bën pjese edhe Duka ka ofruar një shumë më të ulët që ështē 650- mijë euro.

Detyrimisht sipas rregullave kompania fituese duhet të jetë Oversport, por Armando Duka po mban peng shitjes e të drejtës televizive tek kjo kompani, pasi kërkon që fituese të jetë kompania ku ai është vetë aksioner, që është Super Sporti.

Edhe pse fituesi duhet të ishte shpallur, Armando Duka po bën gjithçka për të prishur rregullat për të përfituar personalisht që gjithçka të jetë nën kontrrollin e tij./ Tema

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Hasan Pordha: 27/07/2022 23:15

  O Taqi Raqi talebanet i ke kudo ne parlament ne qeveri ne opozite me ne krye Sali Ramsanxhanin

  Përgjigju
 • Sportdashi: 27/07/2022 10:07

  Kur do shporren keta duka meta etj etj, nga ky vend te shpetojme te gjithe

  Përgjigju
 • Taqi Raqi: 27/07/2022 08:09

  Po kur Armando Duka ka gjet shesh pse mos të bēj përshesh. Ky është Albanistani i Evropës. Që vendosin taleban si Armando Duka. Mjer Albanistani.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore