Sokol Cikalleshi firmë të re mbi kontratë

Sokol Cikalleshi firmë të re mbi kontratë

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi ka zgjedhur të rinovojë me Konyaspor edhe për një sezon. Sulmuesi i Kombëtares dhe klubi i Superligës turke së fundmi kanë gjetur akordin dhe kontrata e re do jetë deri në verën e 2025.

Kavajasi këtë sezon ka shënuar 11 gola dhe ka asistuar në pesë raste, teksa ka luajtur në 27 ndeshje. Me fundin e marrëveshjes që skadonte për dy muaj, palët janë dakordësuar edhe për një tjetër sezon.

33-vjeçari është sulmuesi kryesor i ekipit dhe një ndër elementët që do jetë pjesë e Kombëtares për në Euro 2024. Edhe pse javë më parë ai pati konflikt me klubin turk për pagat e padhëna, gjithçka duket se është sheshuar dhe rinovimi pritet të zyrtarizohet.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni turin e Ramës me diasporën?×

Lajmi i fundit

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme

Ligjvënësi amerikan McCaul, mesazh Tajvanit: Armët po vijnë, Kina po bën lojë të rrezikshme