Sokol Cikalleshi sqaron situatën dhe rikthehet me supergol në Turqi! VAR-i i 'ngrin festën' (VIDEO)

Sokol Cikalleshi sqaron situatën dhe rikthehet me supergol në Turqi! VAR-i i 'ngrin festën' (VIDEO)

Sokol Cikalleshi

Sokol Cikalleshi është rikthyer me skuadrën e Konyaspor, një javë pasi klubi turk e përjashtoi pasi kavajasi u "rebelua" dhe kërkoi pagat e tre muajve të fundit që nuk i ishin dhënë.

Për këtë, 33-vjeçari dhe portieri i Konyaspor bënë një javë pushim, por duket se situata është sqaruar dhe Cikalleshi luajti titullar këtë të dielë. Në Stamboll, Istanbulspor dhe Konyaspor barazuan 0-0.

Në të 79 minutë, Cikalleshi lëshoi një "silurë" nga 20 metra që u ndal në rrjetë, por ishte VAR ai që u fut në lojë dhe 33-vjeçari ishte pozicion jashtë loje në momentin e kontrollit të topit, duke i "ngrirë festën" miqve.

Te Istanbulspor në fushë ishin Loshaj dhe Et'hemi, teksa Rroca vuan një dëmtim. Kështu, 'derbi i shqiptarëve' u mbyll në paqe 0-0.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

Vrasja e ish-oficerit të Krimeve Roland Rexhepit (Doda) në 2009 në Elbasan, identifikohet autori i 5-të i përfshirë në krim

Vrasja e ish-oficerit të Krimeve Roland Rexhepit (Doda) në 2009 në Elbasan, identifikohet autori i 5-të i përfshirë në krim