Sonte gjysmëfinalet e Europa dhe Conference League! Roma udhëton drejt Leicester, Mourinho kërkon finalen e Tiranës

Sonte gjysmëfinalet e Europa dhe Conference League! Roma udhëton drejt Leicester, Mourinho kërkon finalen e Tiranës

Futbollistët e Romës duke festuar një gol

Pas Champions League sonte është rradha e Europa League për dy gjysmëfinalet. Skuadra gjermane e Leipzig, që është edhe e avantazhuara e madhe në letër, do të presë skocezët e Rangers, ndërsa në Londër West Ham do përballet me Eintracht Frankfurt, skuadrën që eliminoi në çerekfinale Barcelonën.

Më shumë interes pritet edhe Conference League, aty ku skuadra e vetme italiane e mbetur në Europë, Roma e drejtuar nga Mourinho ka udhëtuar drejt Anglisë për t’u përballur me Leicester, ndërsa në Holandë Feynord do të presë Marsielle-n. Finalja e këtij kompeticioni më 25 maj do të zhvillohet në stadiumin kombëtar të Tiranës ‘Air Albania’.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Komision hetimor vetëm për çështje konkrete,jeni dakord me propozimin e PS?×

Lajmi i fundit

Hamas: Shkon në 178 numri i palestinezëve të vrarë në Gaza pas armëpushimit

Hamas: Shkon në 178 numri i palestinezëve të vrarë në Gaza pas armëpushimit