Soreca për aksionin me 37 të arrestuar: Rruga e Shqipërisë drejt BE-së varet nga goditja e krimit të organizuar

Ambasadori i BE-së në Tiranë Luiggi Soreca ka reaguar nëpërmjet një shënimi në 'tëitter' për operacionin e finalizuar mëngjesin e sotëm mes Shqipërisë dhe Italisë ku ranë në prnga 37 persona. Soreca në rrjetet sociale ka shpërndarë një njoftim, mbi të cilin shkruan:

"Aksion brilant kundër trafikimit ndërkombëtar të drogës kryer nga prokuroria dhe policia italiane e SPAK-u dhe policia e shtetit shqiptar, me mbështetjen e organizatës europiane për trafikimin e drograve. Lufta kundër krimit të organizuar është prioriteti i Bashkimit Europian dhe Shqipërinë në rrugën e saj drejt Unionit."


Lajmi kryesor:

40 mln € drogë, 37 të arrestuar në Itali e Shqipëri! Bllokohet skafi, koka nga Vlora! Report Tv siguron listën e plotë me emrat e shqiptarëve të përfshirë


Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?×

Lajmi i fundit

John

E rëndë/ Shtyu nusen e djalit drejt vetëvrasjes, arrestohet vjehrra në Tiranë