Belgjika mposht Anglinë në finalen e vogël, fiton medaljen e bronzit

Belgjikë-Angli

Belgjika ka mposhtur ‘Tre luanët’ në Moskë. Belgjikë-Angli, një ndeshje e luajtur për vendin e tretë të këtij Botërori si dhe medaljen e bronzit. Meunier ka shënuar në minutat e para të ndeshjes duke hapur sfidën. Më pas një gol në pjesën e dytë nga Hazzard ndëshkoi anglezët dhe siguroi vendin e tretë e medaljen e bronzit.

Belgjikë 2-0 Angli

Formacionet zyrtare:

Belgjika: Kurtua, Alderueireld, Çadli, De Bryjn, Hazard, Kompani, Lukaku, Munier, Tielemns, Vertonghen, Vitsel

Anglia: Pikford, Delph, Dajer, Xhones, Kejn, Loftus-Çek, Meguajër, Rose, Stërling, Stons, Tripier

d.ba.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Amianti i groposur në Vlorë/ A besoni se Shqipëria është kthyer në 'varr' për mbetjet toksike që vijnë nga jashtë?

Komento