Hapet tuneli i parë që do lidhë Tiranën dhe Durrësin te ish sheshi Shqiponja! Brenda javës hapet një tjetër nënkalim, projekti përfundon brenda 2021

TIRANË- Report TV mëson se sot gjatë mesnatës është hapur për qarkullimin e automjeteve një nga tunelet në ish sheshin Shqiponja. Ky nënkalim do të shërbejë për qarkullimin e automjeteve që vijnë nga Tirana dhe shkojnë në drejtim të Durrësit.

Ndërkohë mësohet se brenda kësaj jave do të hapet për qarkullimin e mjeteve edhe një tjetër tunel me drejtim nga Durrësi në Tiranë. Afati për përfundimin e veprës është muaji shkurt i vitit të ardhshëm. Por punimet në këtë vepër madhore po ecin me ritme të shpejta dhe pritet që në fund të këtij viti të përfundojë i gjithë segmenti, nga ish-Sheshi Shqiponja te Pallati me Shigjeta.

Ky projekt parashikon disa nënkalime dhe mbikalime që do të rregullojnë trafikun në një nga zonat më të rënduara në kryeqytet. Ndërkohë e gjithë unaza e madhe e gjatë 27 km pritet të përfundojë në vitin 2023.

1615830683_Sequence03.00001822.Still027.jpg

1615830692_tyneli.jpg

Punimet te ish sheshi Shqiponja

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sali: 16/03/2021 00:20

  PO EMORI lULI E SALIU SHIKO KUR TA PRISHIN SI MBIKALIMIN E PARE

  Përgjigju
  • @sali: 16/03/2021 09:05

   Mos e diskuto fare, vetem ate dine te bejne dhe programin me prishje e kane sa te vijne ne pushtet

 • Loni: 15/03/2021 21:22

  Sa mir duhet te ishte hapur qe ne 2003 e lart sepse cdo gje ketu si kabul inatet personale midis partive politike edhe me ne fund te mbaroj ajo zone ankthi trafiku! Gjithsesi arritje per kedo qe do e perdori ate segment rruge.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë

VIDEO/ Gafë e rëndë nga Kumbulla, Cremonese eliminon Romën nga Kupa e Italisë