Sot mbi 11 mijë vaksinime anti-COVID! Mbi 660 mijë vaksinime në total që nga fillimi i pandemisë

Ditën e sotme janë kryer  11.121 vaksinime. Referuar shifrave të bëra publike nga Ministria e Shëndetësisë, që nga fillimi i këtij procesi në vendin tonë, janë kryer 664.452 vaksinime në total, teksa objektivi i qeverisë është që të arrihet në 1 mln shqiptarë të vaksinuar brenda qershorit.


Lajmi kryesor:

39 raste të reja me COVID dhe 2 humbje jete në 24 orët e fundit! Sot mbi 11 mijë vaksinime anti-COVID! (664.452 në total)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kushtetuesja i drejtohet Venecias për zgjedhjet vendore të 2019-ës, sipas jush a ishin ato legjitime?×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Spektakël i garantuar në 1/8! Portugalia përballet me Belgjikën, Anglia pret Gjermaninë