Tifozët kroat mbulojnë makinën me flamurin shqiptar, pozojnë për foto me tifozët kuqezi (VIDEO)

Tifozët kroat mbulojnë makinën me flamurin shqiptar, pozojnë për foto me tifozët kuqezi (VIDEO)

Kanë mbetur edhe pak orë nga fillimi i ndeshjes mes Shqipërisë dhe Kroacisë, ndërsa mijëra tifozë kanë ‘pushtuar’ rrugët e Hamburgut.  

Në një video të publikuar në rrjetet sociale, shihen tifozët kroat të cilët mbulojnë makinën me flamurin kombëtar shqiptar.

Ndërsa në një tjetër video, tifozët kroat dhe ata shqiptar shihen teksa pozojnë për të bërë një foto së bashku.

Tifozët shqiptarë janë mbledhur në Hamburg në mbështetje të kombëtares shqiptare, e cila ka sot përballjen e dytë në EURO 2024 me Kroacinë.

 Ndeshja luhet në 15:00 në stadiumin, “Volksparkstadion” me 57 mijë vende, ku pjesa më e madhe pritet që të jenë shqiptarë.

 

S.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Kroacia: 19/06/2024 18:01

    Esht Iliria. Respekte per Popullin Kroat

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Bamir Topi: 21 janari tani është ekskluzivitet i drejtësisë

Bamir Topi: 21 janari tani është ekskluzivitet i drejtësisë