Atentat shqiptarit në Spanjë, 34-vjeçari qëllohet me 5 plumba

Atentat shqiptarit në Spanjë, 34-vjeçari qëllohet me 5 plumba

Një 33-vjeçar shqiptar është plagosur ditën e djeshme rreth orës 21:40 më armë zjarri në Marbella. Ndaj tij është shtënë 5 herë, sipas mediave spanjolle.

Ngjarja ka ndodhur në qendrën tregtare Guadalmina, në Marbella (Málaga), pranë A-7, pranë qytetit kufitar të Estepona.

Qendra tregtare e lartpërmendur në Marbella është kthyer në një pikë të nxehtë në pastrimin e hesapeve mes bandave në Costa del Sol.

Më 28 tetor, tre persona të armatosur me dhe të maskuar hapën zjarr ndaj dy personave të tjerë, të cilët si pasojë mbetën të plagosur.

Pasi kanë qëlluar, ata janë larguar me shpejtësi nga vendi i ngjarjes me një makinë. Sulmi ka ndodhur rreth orës 12:15 të ditës së shtunë.

K.M/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Zhang me 'shpatulla pas murit', borxhi 380 milionë euro e largon sot nga Interi! Oaktree gati për pronësinë

Zhang me 'shpatulla pas murit', borxhi 380 milionë euro e largon sot nga Interi! Oaktree gati për pronësinë