Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë

Spanjë/ Shoferi shqiptar ‘merr përpara’ dy persona! Akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë

Foto ilustruese

SPANJË – Një shofer shqiptar është arrestuar ditën e sotme nga policia, pasi teksa drejtonte një automjet ka goditur me dashje një motor, më të cilin po udhëtonin 2 persona.

Ngjarja ka ndodhur në Aragón Avenue në Valencia, ndërsa shqiptari tashmë i arrestuar, akuzohet për vrasje të mbetur në tentativë.

Sipas mediave të huaja, nga përplasja e fortë një nga personat që ndodheshin në motor, ka pësuar lëndime dhe djegie, ndërsa tjetri ka fraktura në qafë dhe këmbë.

Sipas raportimeve, rezulton se ky shqiptar ka precedent penal.

K.M/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat

Vrasja e Aleks Nikës ende sot nuk ka autor, avokati: Kakofoni në lidhje me provat