Speciale/ Ferid Berberi, kampioni i peshëngritjes që stërviti Aleksandër Kondon dhe Ilir Metën: Presidenti mund të kishte ecur në sport

Ferid Berberi është një ish-peshëngritës që është shpallur për 7 vite kampion kombëtar. Madje ai është i vetmi shqiptar që ka ngritur në total 417 kilogranë në tre disiplina të ndryshme.

Pasi mbaroi karrierën si profesionist Berberi iu dedikua botës së trajnerit ku gjithashtu stërviti emra tepër të njohur si Aleksandër Kondo, Agron Haxhihyseni, Xhemal Qarri, Ardian Kokonozi dhe të tjerë. Një e veçantë është se Beberi ka stërvitur edhe presidentin aktul të Shqipërisë, për të cilin thotë se ishte një djalë i urtë dhe me shumë pasion.

Ne.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kushtetuesja i drejtohet Venecias për zgjedhjet vendore të 2019-ës, sipas jush a ishin ato legjitime?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Spektakël i garantuar në 1/8! Portugalia përballet me Belgjikën, Anglia pret Gjermaninë