Speciale/ Rikthimi i legjendës pas 9 vitesh, tifozët dhe ikonat e Dinamos nuk përmbahen: Kjo bluzë nuk mund të vishet nga kushdo

‘Epoka’ e errët e Dinamos mori fund me 9 maj të 2021. Pas 9 vitesh në Kategorinë e Parë, klubi 18 herë kampion i Shqipërisë, u rikthyer në Superligë. Ish-futbollistë, ikona dhe tifozë të këtij klubi janë të ngazëllyer për emocionet që asgjë tjetër përveç ‘nëndetses’ në jetë nuk iu fal. Me rikthimin në elitë askush nuk i kursen edhe ëndrrat e mëdha, pasi Dinamo është ende një markë, që lavdinë e ka patur sinonim që në hapat e parë të krijimit.

Ikona Demollari thotë se emocione të jashtëzakonshme i janë kthyer, ndërsa tifozët shkojnë deri aty sa futbollistët t’i konsiderojnë edhe si fëmijët e tyre.

Ne.k./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Pas 5 vitesh mungesë Adele ngjitet përsëri në skenë! Tregon emocionet e rikthimit