Spinaq furre me pana dhe djathë nga zonja Albana

Spinaq furre me pana dhe djathë

Përbërësit:

 • 1 tufë spinaq
 • 3 lgj vaj ulliri
 • 50 gr oriz
 • 3 vezë
 • 1/2 tufë koper
 • 120 ml pana
 • 200 gr djathë kaçkavall
 • 1 lgj miell misri
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim me pak vaj ulliri spinaqin derisa të ulë pak vëllimin. Më pas shtojmë orizin e zier paraprakisht dhe koper. E kalojmë gatimin në një tavë të cilën e spërkasim më pak miell misri. Rrahim vezët bashkë me panën. Shtojmë kripë dhe piper dhe këtë masë e hedhim mbi spinaqin. E spërkasim në fund sipërfaqen me djathë kaçkavall të grirë dhe e vendosim tavën në furrë të parangrohur në temperaturën 180 gradë Celsius për 15 minuta.

 

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Bandat survejojnë Policinë, a është ky triumf i krimit ndaj shtetit?×

Lajmi i fundit

Risitë e Maturës 2023, ministrja Kushi: Do hartojmë teste të veçanta për nxënësit me aftësi ndryshe! Do heqim fletëpërgjigjen, shkakton konfuzion

Risitë e Maturës 2023, ministrja Kushi: Do hartojmë teste të veçanta për nxënësit me aftësi ndryshe! Do heqim fletëpërgjigjen, shkakton konfuzion