Spitali i Kukësit, Manastirliu: Punësimi i specialistëve ka përmirësuar shërbimin, së shpejti fillojmë investimet për urgjencën dhe sallat e kirurgjisë

Tre specialistët e punësuar pranë Spitalit të Kukësit

Punësimi i mjekëve specialistë në Spitalin Rajonal të Kukësit ka rikthyer shërbimin e specialiteve të munguara më parë duke përmirësuar kështu ndjeshëm shërbimin që u ofrohet qytetarëve. Kështu është shprehur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu nëpërmjet një postimi në ‘Facebook’, e cila shkruan se tre specialistët që i janë bashkuar spitalit po bëjnë një punë fantastike.

Ndër të tjera, Manastirliu bëri me dije se së shpejti në Spitalin e Kukësit do të fillojë faza e parë e investimit me urgjencën dhe sallat e reja të kirurgjisë, për të investuar më pas në maternitetin e ri.

“Punësimi i mjekëve specialistë në Spitalin Rajonal të Kukësit, ka rikthyer e forcuar shërbimin në specialitete të munguara më parë. 

Mjekët e rinj, dr. Eljona Xhelili, kirurge e përgjithshme, dr. Anisa Muka, obstetër-gjinekologe, dr. Eliana Avllaj, pneumologe, dr. Erind Cafi, nefrolog, të cilët i janë bashkuar ekipit të Spitalit të Kukësit, po bëjnë një punë fantastike për banorët e qarkut verilindor.

Së shpejti, finalizojmë fazën e parë të investimit, me urgjencën dhe sallat e reja të kirurgjisë, për të vijuar me maternitetin e ri dhe rehabilitimin e plotë të spitalit”, shkruan Manastirliu.

SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ish-kryeprokurori Llalla dënohet me dy vite burg, a besoni se drejtësia e re do të ndëshkojë edhe të tjerë zyrtarë të lartë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Gjatë 2021 u hapën 10 shkolla të reja në Tiranë, Veliaj: S'duhet ta bëjë më drejtori, por administrator për menaxhimin e tyre