Informacion në rrugë operative 'Po e shesin', policia në aksion prangos 3 persona në Vlorë! Makina e mbushur me drogë

3 vlonjatë janë prangosur nga policia e Vlorë pasi ishin duke udhëtuar me 30 kg drogë në makinën  “Ford”.

Në operacion e koduar "Bishani" u arrestuan në flagrancë Aldo Tushaj, Sokol  Beqiraj dhe Alban  Velo.

"Tre personat që po transportonin kanabisin janë arrestuar; A.T., 34 vjeç, S.B. 29 vjeç dhe A.V. 34 vjeç, banues në Bishan, Vlorë. Pas informacioneve në rrugë operative policia u vendos në lëvizje duke bllokuar rrugët në fshatin Bishan duke ndaluar makinën. Nga kontrolli fizik i personave të arrestuar dhe i mjetit tip ”Ford” në të cilin ata udhëtonin u gjet droga. Në bashkëpunim me prokurorinë vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimtari kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, ka njoftuar policia.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal