Stoltenberg: Pasoja të rënda nëse Moska përdor armë bërthamore

Stoltenberg: Pasoja të rënda nëse Moska përdor armë bërthamore

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, në një intervistë për CNN, tha se do të ketë "pasoja serioze" nëse Rusia përdor armë bërthamore në Ukrainë.

"Ata e dinë se do të ketë pasoja të rënda. Unë nuk do të elaboroj saktësisht se si do të reagojmë, kjo varet nga lloji i armëve të shkatërrimit në masë që ata mund të përdorin," tha ai. “Fakti është se gjasat për ndonjë përdorim të armëve bërthamore janë ende të ulëta, por pasojat e mundshme janë kaq të mëdha, kështu që ne duhet t'i marrim ato seriozisht,” vazhdoi ai. “Dhe retorika dhe kërcënimet që paraqet presidenti Putin rrisin tensionet”.


Lajmi kryesor:

Zona ukrainase të pushtuara nga Rusia, Moska organizon sot referendume! Thirrja e Zelensky-it për rusët: Protestoni kundër mobilizimit për luftë


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje

200 mësues në Belsh nuk marrin pagesën e transportit prej 3 muajsh: Vijmë nga Elbasani, Drejtoria Arsimore të japë zgjidhje