Studimi befasues! Personat që përdorin shumë emoji, bëjnë shumë seks

Një studim i fundit ka shpjeguar lidhjen mes përdorimit të emoj-eve në komunikimin online dhe seksit. Sipas këtij studimi përsonat që përdori më tepër emoji kanë të ngjarë të kenë më shumë marrëdhënie seksuale. Për të dalë në këtë përfundim studimi i realizuar në institutin ‘Thë Kinsey’ ka marrë në pyetje plot 5000 persona.

Rezultati ishte i qartë: Njerëzit që përdorën më tepër emoji në komunikimin online ishin të prirur të bënin seks në takimin e parë.  Ky studim tregoi se përdorimi i tyre ndikon pozitivisht përgjatë marrëdhënies tuaj. Kjo pasi pesazhi i përçuar përmes tyre perceptohet më mirë dhe është më I lehtë për tu kuptuar duke krijuar kështu një lloj afrimiteti që ë komunikimet e para.

A.P./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A do i kërkoni presidentit Meta shpërndarjen e parlamentit?

Komento