POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Stuhia e fuqishme, shihni si 'fluturon' çatia e ndërtesë së stacionit hekurudhor në Gjermani

Pamje nga stacioni hekurudhor në Gjermani

Këto janë pamjet, kur çatia e ndërtesës së stacionit të trenit “fluturoi” nga një stuhi e fuqishme dhe e çoi atë në lokomotivën poshtë. Pamjet u regjistruan në Mannheim të Gjermanisë, stuhia e fuqishme u regjistrua rreth orës 3 në pasditen e së enjtes.

Sipas dëshmitarit Christian Schaufelberger tha se erërat e forta fillimisht filluan të fluturonin në ajër degët e rëna dhe mbeturinat. Por, papritmas erërat e forta shkulën edhe çatinë e ndërtesës, duke e dërguar atë në ajër. Ndërsa më vonë, pamjet tregojnë se ndërtesa e shkatërruar ka humbur shumicën e çatisë së saj dhe shiu futet brenda në ndërtesën e stacionit të trenit.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento