Sulm ajror në Rafah gjatë natës, sipas Al Jazeera 7 të vdekur, mes tyre 4 fëmijë

Sulm ajror në Rafah gjatë natës, sipas Al Jazeera 7 të vdekur, mes tyre 4 fëmijë

Shkatërrime në Rafah

1714737266_rafah.JPG

Një sulm ajror gjatë natës në një shtëpi në veri të Rafahut ka shkaktuar 7 viktima, përfshirë 4 fëmijë. Kështu raporton media Al Jazeera.

Edhe në Rafahun lindor, transmetuesi i Katarit flet për një ‘rritje të sulmeve ajrore dhe bombardimeve artilerie’.

Sulmet ushtarake izraelite janë intensifikuar gjithashtu në pjesë të gazës veriore, si në lagjen Sheikh Ijlin si dhe në qendër të Rripit, ku dëshmitarët okularë thonë se ka ‘granata të vazhdueshme intensive artilerie’, pretendon Al Jazeera.


Lajmi kryesor:

Lufta në Gaza/ Qeveria izraelite konfirmon vdekjen e një pengu, të mbajtur nga Hamasi prej 7 tetorit


G.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Fotografoi Trumpin të gjakosur pas të shtënave, fotoreporteri: E dija që ishte moment historik, duhej dokumentuar

Fotografoi Trumpin të gjakosur pas të shtënave, fotoreporteri: E dija që ishte moment historik, duhej dokumentuar