VIDEO/ Sulm terrorist në Bursa të Turqisë, shpërthim bombe në autobusin që transportonte gardianët e burgut! 1 viktimë dhe 4 të plagosur

Një person ka humbur jetën dhe 4 të tjerë kanë mbetur të plagosur në Bursa të Turqisë, si pasojë e një sulmi me bombë në autobusin që transportonte gardianët e burgut në zonën Osmangazi.

Autoritete turke po e hetojnë ngjarjen si sulm terrorist, ndërsa momentii shpërthimit është regjistruar sekondë për sekondë nga kamerat e sigurisë.

Shpërthimi u bë me telekomandë, ndërsa ende nuk ka asnjë informacion mbi autorët e sulmit.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Matura 2022, përcaktohen 3 raundet për aplikimin në Universitet, procesi në portalin U-Albania