Sulmet më dronë kamikazë në Kiev, Ukraina bën fajtor Iranin

Sulmet më dronë kamikazë në Kiev, Ukraina bën fajtor Iranin


Mykhailo Podolyak, një këshilltar i presidentit ukrainas, tha se Irani ishte përgjegjës për "vrasjen e ukrainasve" ​​pasi Rusia sulmoi qytetet ukrainase me ato që, sipas Kievit, ishin drone të prodhuar nga Irani . Në javët e fundit, Ukraina ka raportuar për një seri sulmesh ruse të kryera me drone ‘Shahed-136” të prodhuar nga Irani.

Irani mohon furnizimin e tyre me Rusinë, ndërsa Kremlini nuk ka komentuar.

“Irani është përgjegjës për vrasjen e ukrainasve, një vend që shtyp popullin e vettani po furnizon përbindëshat e Rusisë me armë për vrasje masive në zemër të Evropës. Kjo është ajo që do të thotë punë e papërfunduar dhe lëshime ndaj totalitarizmit. Rasti kur sanksionet nuk mjaftojnë”, shkroi në Twitter këshilltari presidencial ukrainas Mykhailo Podolyak.

 


Lajmi kryesor:

Avioni ushtarak rus rrëzohet në kufi me Ukrainën, 4 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur, piloti hidhet me parashutë! Lirohen 108 gra të kapur në fabrikat e çelikut Azovstal


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Lufta/ Britania plan për të dërguar predha uraniumi në Ukrainë, reagon Putin: Armë me përbërje bërthamore, Rusia do të reagojë nëse kjo ndodh

Lufta/ Britania plan për të dërguar predha uraniumi në Ukrainë, reagon Putin: Armë me përbërje bërthamore, Rusia do të reagojë nëse kjo ndodh