Sulmi i ushtarëve në uzinën e Gramshit, zbardhen 3 akuzat që rëndojnë për 2 rusët e ukrainasin

Sulmi i ushtarëve në uzinën e Gramshit, zbardhen 3 akuzat që rëndojnë për 2 rusët e ukrainasin

1661087626_1661063538Screenshot4.jpg

Pas arrestimit të ukrainasit dhe 2 rusëve, Policia e Elbasanit ka zbardhur akuzat që rëndojnë ndaj tyre. Burime zyrtare bëjnë me dije se ndaj Mikhail Zorin, 23-vjeç, me pasaportë ruse, bashkë me 33-vjeçaren Svetlana Timofeeva dhe 25-vjeçarin ukrainas Fiodor Mihailoviç  rëndojnë akuzat për veprat penale “Goditja për shkak të detyrës”, “Dhënia e informatave sekrete”, dhe “Sigurimi i informatave”, kryer në bashkëpunim .


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj ushtarëve në Gramsh, në makinën e rusëve u gjetën 2 dronë, aparate fotografikë dhe harta! Zbardhen akuzat që rëndojnë ndaj tyre


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë