Sulmi me 14 të vrarë, ambasada e Shqipërisë në Pragë për Report Tv: Nuk kemi të dhëna të sakta për të lënduarit, në Çeki jetojnë 700 shqiptarë

Sulmi me 14 të vrarë, ambasada e Shqipërisë në Pragë për Report Tv: Nuk kemi të dhëna të sakta për të lënduarit, në Çeki jetojnë 700 shqiptarë

1703184776_kkkkkkk.JPG

Ambasada e Shqipërisë në Pragë, në një prononcim për Report Tv pas sulmit me disa të vrarë në një universitet të Pragës, bën me dije se deri më tani nuk raportohet për të lënduar me shtetësi shqiptare. Në reagim thuhet se në të gjithë Çekinë jetojnë 700 shqiptarë.

"Nuk kemi të dhëna të sakta lidhur me ngjarjen në Pragë, sepse vetë autoritetet çeke po kryejnë verifikime dhe të dhënat janë paraprake. Në të gjithë çekinë jetojnë 700 shqiptarë. U kemi bërë thirrje shqiptarëve që të ndjekin udhëzimet e autoriteteve vendase dhe të telefonojnë ambasadën në numrin +420 775 041 553", thuhet në reagimin për Report Tv.


Lajmi kryesor:

VIDEO/ Sulm me armë në Universitetin e Pragës, 14 viktima dhe 25 të plagosur! Vritet atentatori, ishte student gjendet i vdekur dhe i ati


B.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com