Sulmi me armë në drejtim të autobusit në Kosovë/ Osmani: Goditje e rëndë ndaj sigurisë sonë! Autoritetet të zbulojnë sa më parë autorët e krimit

Sulmi me armë në drejtim të autobusit në Kosovë/ Osmani: Goditje e rëndë ndaj sigurisë sonë! Autoritetet të zbulojnë sa më parë autorët e krimit

1632171307_autoVjosaOsmani111589885243.png

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka reaguar lidhur me tragjedinë e shkaktuar në Gllogjan të Deçanit, ku kanë mbetur të vdekur katër persona dhe 2 të plagosur. Osmani, me anë të një postimi në Facebook u ka shprehur ngushëllime familjarëve, si dhe u ka bërë thirrje organeve të rendit që të gjejnë sa më shpejt autorin e ngjarjes, pasi e ka quajtur një goditje të rëndë për sigurinë e vendit.

"Tronditës lajmi për aktin kriminal në Gllogjan, në të cilin sipas të dhënave aktuale kanë humbur jetën 3 persona dhe ka mbetur një i plagosur.

Ju shpreh ngushëllime të sinqerta familjeve të të vrarëve dhe uroj shërim të shpejtë për të lënduarin.

Ftoj organet e rendit që sa më parë t`i zbulojnë autorët e krimit dhe t`i sjellin para drejtësisë.

Sulmi ndaj autobusit me nxënës është goditje ndaj rendit e sigurisë sonë. Siguria e qytetarëve është prioritet, ndaj nuk do të zmbrapsemi në përmbushjen e këtij misioni", shktuan ajo. 


Lajmi kryesor:

Sulmi në Deçan të Kosovës/ Osmani: Cënim i rëndë i sigurisë! Kurti:Tronditëse! Rama: Autorit ndëshkim ekstrem nga drejtësia! Meta: Akt kriminal! Basha: Ngushëllime (REAGIMET)


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë

Spahiu: Rama pazar me Greqinë, që lejoi Belerin nga burgu të udhëtoj jashtë