Sulmi ndaj Top Channel, Nikoll Lesi: Unë e di mirë se çfarë do të thotë kur të sulmon krimi apo pushteti

Sulmi ndaj Top Channel, Nikoll Lesi: Unë e di mirë se çfarë do të thotë kur të sulmon krimi apo pushteti

Nikoll Lesi

Botues i medias ‘Koha Jonë’, Nikoll Lesi ka reaguar mbi sulmin e rëndë të ndodhur ndaj Top Channel ku persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi duke lënë të vdekur rojën e godinës, 60-vjeçarin Pal Kola.

Ai kujton sulmin e bërë ndaj gazetës që ai drejtonte në vitin 1997 nga pushteti i Sali Berishës, duke thënë se e njeh shumë mirë çdo të thotë kur të sulmon krimi apo pushteti.

“Ngjarja e rëndë ndaj Top Channel është një sulm ndaj medias dhe si i tillë duhet trajtuar e ndëshkuar nga organet ligjzbatuese. Duke ngushëlluar familjarët e punonjësit e sigurisë, që humbi jetën nga plumbat e krimit, duhet të them se duhet krejt komuniteti i gazetarëve ta dënojnë këtë akt ndaj medias dhe gazetarëve të Top Channel. Si një nga botuesit e vjetër të vendit e di mjaft mirë se çfarë do të thotë kur të sulmon krimi apo pushteti i lidhur me krimin, ndaj kërkohet solidaritet maksimal me gazetarët e Top Channel”, shkruan Nikoll Lesi në reagimin e tij.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Bla: 27/03/2023 13:10

  O Nkoll ti e di mir ç'fare dote thot vendosja e tritolit & djegja qe ty ta beri Non Grata

  Përgjigju
  • Blablarak: 27/03/2023 20:22

   Dhe ne SHBA kan hedh Kullat ne 2001 Amerikaneve nuk ju ka ngel sahati ne 2001 te krahasojn Qeverisjen Biden me ate te Bushit-Obames-Klintonit. Gjyko kte sot! 2023

 • Sondazhi i ditës:

  Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

Schwarz-Schilling: Duhet një politikë e re për Ballkanin

Schwarz-Schilling: Duhet një politikë e re për Ballkanin