Sulmi ndaj Top Channel, po hetohet për ‘Vrasje në rrethana cilësuese’ por vrasja e rojës mendohet të ketë qenë aksidentale

Sulmi ndaj Top Channel, po hetohet për ‘Vrasje në rrethana cilësuese’ por vrasja e rojës mendohet të ketë qenë aksidentale

1679981851_cats.jpg

Për momentin hetimi për sulmin ndaj Top Channel do të referohet për akuzën e ‘vrasjes në rrethana cilësuese’ në dëm të Pal Kolës dhe duke rrezikuar jetën e shumë të tjerëve. Por gazetarja e Report Tv Keti Banushi ka mësuar se për autoritetet hetimore vrasja e 61-vjeçarit më shumë mundësi ka qenë aksidentale.

Kjo edhe për shkakun se plumbi që i ka marrë jetën ka qenë rikoshet dhe kjo të bën të mendosh se nuk ka qenë fare objektiv i autorëve. 


Lajmi kryesor:

Sulmi me armë në Top Channel, policia: 100.000 € për këdo jep informacion për autorët! Pyeten pronarët: S'kemi pasur kërcënime, s'kemi të dyshuar


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen

Rusia ndan një të tretën e shpenzimeve për mbrojtjen