Sulmi në Top Channel, policia shoqëron ish-dhëndrin e Pal Kolës dhe një person tjetër, por lirohen! Dëshmia: S'kemi lidhje me ngjarjen

Sulmi në Top Channel, policia shoqëron ish-dhëndrin e Pal Kolës dhe një person tjetër, por lirohen! Dëshmia: S'kemi lidhje me ngjarjen

Pal Kola dhe shenjat e plumbave në godinën e Top Channel

TIRANË- Ende nuk ka asnjë person të dyshuar për sulmin ndaj Top Channel. Policia kishte shoqëruar ish-dhëndrin Pal Kolës, rojës që mbeti i vrarë nga breshëria e kallashnikovit, dhe një tjetër person, por tashmë atë janë liruar. Ish-dhëndri Roberto Papçi dhe Agustin Tonaj u liruan pas marrjes në pyetje, ndërsa mësohet se ata kanë mohuar të kenë lidhje me ngjarjen. 

Të dy u ndaluan nga policia në Vlorë orën 03:00 të mëngjesit të së hënës, dy orë pasi ndodhi ngjarja në Top Channel, por tashmë janë liruar. Ata u ndaluan në Vlorë dhe për shkak se kanë dhënë dëshmi kontradiktore janë shoqëruar në komisariat, ndërkohë që më pas policia ka identifikuar që Roberto Papçi është ish-dhëndri i Pal Kolës. Testi i faktorëve plotësues me qëllim gjetjen e grimcave të barutit të djegur në duar dhe rroba ka shpëtuar Roberto Papçin dhe Agustin Tonajn. Të dy kanë rezultuar të pastër, nuk ka prova të lidhen me ngjarjen deri në këtë moment. 

Roberto Papçi është ndarë nga vajza e Kolës rreth 2 vite më parë dhe kanë pasur konflikte për kujdestarinë e fëmijëve. Por gjithsesi, deri më tani nuk ka ende asnjë provë që e lidh ish-dhëndrin me sulmin. Ata do të mbahen në vëzhgim në vijim.


Lajmi kryesor:

Sulmi me armë në Top Channel, policia: 100.000 € për këdo jep informacion për autorët! Pyeten pronarët: S'kemi pasur kërcënime, s'kemi të dyshuar


SI.E./K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Adil: 28/03/2023 10:20

  Nese kjo lidhet me bbv te shihen kush ishin njerezit me te dhunshem ne protestat per luizin se atje do i gjejne autoret

  Përgjigju
 • Aqif Kopertoni: 28/03/2023 10:18

  E.vetmja menyre per tu larguar c3shtjes she vemendjes publike eshte kjo piste qe nuk ka shans qe te qendroje der dje eshte vrare nga plumb rikoshet.Viktima pershkonte rruge ne kombe si u tha etj.Kjo eshte eshte Bufera e ditve qe jetojme ne mjeranet dhe keto pasoja I kemi nga Politika.Nga te gjithe Kurvat e Politikes qe udheheqin kete vend nga 80 vjet.Po skan faj ata fajin e kemi vet se do vrare ata jo ne me njeri-tjetrin...

  Përgjigju
 • E dyshimt: 28/03/2023 08:45

  A ka kapacitet dhendrri per nji krim te till me targacte vjedhur makin te djegur ? Plumbat nuk jan te drejtuar te viktima , plumat i jan drejtuar godines ne kat te 2 . Dhendrri mund ta vriste rruges bente 1 ore rrug ne kemb per te vajt ne pun

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i Dakos, a po përmbush SPAK pritshmeritë në luftën e korrupsionit×

Lajmi i fundit

Klandestinët nga Shqipëria në BE, 1/3 e trafikantëve të huaj! Policia: 243 emigrantë hynë ilegalisht në janar-maj 2023! Hyjnë nga Korça e Gjirokastra, dalin nga Kosova

Klandestinët nga Shqipëria në BE, 1/3 e trafikantëve të huaj! Policia: 243 emigrantë hynë ilegalisht në janar-maj 2023! Hyjnë nga Korça e Gjirokastra, dalin nga Kosova