Sulmi në Uzinën e armëve në Gramsh, Gledis Nano mbërrin në Prokurorinë e Elbasanit

Sulmi në Uzinën e armëve në Gramsh, Gledis Nano mbërrin në Prokurorinë e Elbasanit

Prokuroria e Elbasanit

Hetimet për ngjarjen në Uzinën e armëve në Gramsh ku dy rusë e një ukrainas sulmuan dy ushtarë po ndiqen nga kreu i Prokurorisë së Elbasanit, Kreshnik Ajazi. Ajazi ka urdhëruar një serë veprimesh hetimore si kontrolli i celularëve, ku kanë qëndruar në Shqipëri etj. 

Dy rusët (një burrë dhe një grua) dhe ukrainasi u morën sërish në pyetje ku mohuan të jenë agjentë. Ndërkaq, në Prokurorinë e Elbasanit për ngjarjen mbërriti edhe drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Gledis Nano.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj ushtarëve në Gramsh, në makinën e rusëve u gjetën 2 dronë, aparate fotografikë dhe harta! Zbardhen akuzat që rëndojnë ndaj tyre


D.GJ/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg