Sulmi nga agjentët rus ndaj ushtarëve në Gramsh, Yuri Kim: Qendrojmë me aleatin tonë, përgjegjësit të mbajnë përgjegjësi

Sulmi nga agjentët rus ndaj ushtarëve në Gramsh, Yuri Kim: Qendrojmë me aleatin tonë, përgjegjësit të mbajnë përgjegjësi

1658999933_Screenshot5.jpg

Ambasadorja e SHBA-së në vendin tonë Yuri Kim ka reaguar në lidhje me sulmin ndaj 2 ushtarëve shqiptarë në uzinën e armëve në Gramsh. Kim u uron shërim të shpejtë 2 ushtarëve, ndërsa bën thirrje që përgjegjësit e sulmit të mbajnë përgjegjësi.

‘Fola me ministrin e Mbrojtjes dhe Shefin e Shtabit tw Pwrgjithshwm dhe u urojmw shërim të shpejtë 2 ushtarëve të plagosur mbrëmë duke mbrojtur objektin ushtarak. Ne qëndrojmë me aleatin tonë dhe autoritetet të hetojnë plotësisht për të përcaktuar faktet dhe për të mbajtur përgjegjës përgjegjësit.’- shkruan Yuri Kim.


Lajmi kryesor:

Sulmi ndaj ushtarëve në Gramsh, në makinën e rusëve u gjetën 2 dronë, aparate fotografikë dhe harta! Zbardhen akuzat që rëndojnë ndaj tyre


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi