Sulmuesi austriak i Werder Bremen, Marko Arnautovic dëmtohet... nga qeni i tij

Sulmuesi austriak i Werder Bremen, Marko Arnautovic dëmtohet... nga qeni i tij
Një dëmtim paksa i cuditshëm do të mbajë sulmuesin austriak Marko Arnautovic, jashtë fushave të lojës për pak kohë. Ish sulmuesi i Interit a patur një aksident të pafat në kopshtin e shtëpisë duke dëmtuar ligamentet e gjurit, ndërsa ishte duke luajtur me qenin e tij.

Nyja e gjurit të futbollistit u bllokua në bar, dhe më pas u rrotullua në një manovër fatkeqe duke i shkaktuar traumën. "Do të mungojë për të paktën 6 muaj" konfirmoi Goetz Dimanski, mjek i skuadrës gjermane të Werder Bremen.

Ndërkohë Thomas Schaaf , tekniku i Werder, nuk e ka marrë mirë këtë aksident: "Marko na tha se cfarë ndodhi dhe kjo na sjell shqetësim pasi është nëj opsion më pak për ne".

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet

Polarizimi politik në Ballkanin perëndimor dhe Europën lindore, studiuesit theksojnë rreziqet