Sunak: Kërkesa për urdhërarrest për udhëheqësit e Izraelit dhe Hamasit nuk e ndal luftën

Sunak: Kërkesa për urdhërarrest për udhëheqësit e Izraelit dhe Hamasit nuk e ndal luftën

Foto: Rishi Sunak

Kryeministri britanik, Rishi Sunak ka thënë se thirrja e kryeprokurorit të Gjykatës Penale Ndërkombëtare, Karim Khan për urdhër-arreste ndaj liderëve izraelitë dhe të Hamasit ishte "thellësisht e panevojshme".

Sipas tij ajo nuk do të ndryshonte asgjë për të siguruar një "pushim" në luftë ose lirimin e pengjeve. Lajmin e raporton BBC.


Lajmi kryesor:

Kërkesa për urdhërarrest ndaj udhëheqësve të Izraelit dhe Hamasit, Franca e Belgjika pro! Sunak: Nuk e ndal luftën! Biden: Ajo që po ndodh në Gaza s'është genocid


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Kosovë/ Policia konfirmon se ka ndodhur një shpërthim në afërsi të Liqenit të Ujmanit

Kosovë/ Policia konfirmon se ka ndodhur një shpërthim në afërsi të Liqenit të Ujmanit