Supë me brokoli, patate dhe lulelakër nga zonja Albana

Supë me brokoli, patate dhe lulelakër

Përbërësit:

 • 1 kokë brokoli
 • 1 kokë lulelakër
 • 1-2 patate mesatare
 • 1-2 karrota
 • 1 qepë të vogël
 • 1 litër ujë
 • 1 tufë kopër
 • Kripë, piper

Përgatitja:

Fillimisht vendosim patatet të ziejnë në ujë me kripë për rreth 15 minuta. Ndërkohë kaurdisim një qepë të grirë imët së bashku me karrotat. E shtojmë qepën dhe karrotën në tenxheren e supës ku kemi zjerë pataten. Shtojmë brokolin dhe lulelakrën të ndarë në lule. Rregullojmë shijen e supës me kripë, piper, kopër dhe e lemë të ziejë për rreth 10 minuta. Supën mund t’a servirim siç është ose mund t’a kthejmë në pure.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Vlorë, merr flakë kati i parë i një banese, zjarrfikësit në vendngjarje

Vlorë, merr flakë kati i parë i një banese, zjarrfikësit në vendngjarje