Superliga/ Luajnë sot kundër Kukësit, Disiplina i bën 'dhuratë' Tiranës

Superliga/ Luajnë sot kundër Kukësit, Disiplina i bën 'dhuratë' Tiranës

Komisioni i Disiplinës

Kukësi dhe Tirana luajnë sot në 16:00 për javën e katërt në Superligë. Përpara këtij dueli, Komisioni i Disiplinës i ka bërë një "dhuratë" bardhebluve dhe trajnerit Orges Shehi, duke falur kapitenin Filip Najdovski.

Mbrojtësi ishte i dënuar me dy ndeshje për kartonin e kuq të marrë në ndeshjen kundër Teutës, teksa shleu një javë duke munguar në ndeshjen kundër Skënderbeut.

Në vendimin e sotëm të Disiplinës, mbrojtësi ka marrë të drejtën për të qenë me ekipin. Një orë e gjysmë para nisjes së ndeshjes kundër Kukësit, trajneri Orges Shehi do ketë të gatshëm lojtarin më të rëndësishëm në prapavijë dhe kapitenin e ekipit

"Pranimin e kërkesës së KF Tirana për konvertimin të pjesës së mbetur të dënimit për lojtarin Filip Najdovski në bazë të nenit 75 të KDS", njofton FSHF.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

FOTOLAJM/ Qeni merr drejtimin e makinës, fotoja që po bën xhiron në rrjet

FOTOLAJM/ Qeni merr drejtimin e makinës, fotoja që po bën xhiron në rrjet