Superliga/ Përballja me Egnatian, trajneri i Tiranës: Nuk e vlerësojmë nga emri! Longo: Kukësi është ekip në ndërtim

Të dielën Superliga shqiptare do të luajë dy ndeshjet e fundit të javës së dytë me Tiranën që pret në ‘Selman Stërmasi’ Egnatian në orën 13:45. Bardheblutë e Shehit vijnë në këtë përballje me optimizëm pas fitores së parë, ndërsa rrogozhinasit pas humbjes me Kukësin.

Orges Shehi, trajner i Tiranës: “Unë jam i mendimit që Superliga ka kundërhstarë të fortqë. Egnatian nuk duam ta vlerësojmë nga emri, por nga cilësia e lojtarëve që ka. Sidomos në fund të merkatos është përforcuar me lojtarë cilësore. Jemi të vetëdijshmë që na pret një kundërhstarë i vështirë pavarësisht se këtë vit ka ardhur në Superligë.'"

Ëngjëll Hoti, futbollist i Tiranës: “Jam përgatitur maksimalisht, ashtu si çdo ndeshje në kampionat. Ne nuk e marrim askënd lehtë. Tentojmë të fitojmë ndeshjet me radhë dhe të marrim maksimumin."

Përballja tjetër e ditës së dielë do të luhet në ‘Elbasan Arena’ mes Kukësit dhe Kastriotit. Të besuarit e Longos do tentojnë fitoren e radhës, ndërsa krutanët pikën e parë për këtë sezon.

Diego Longo, trajner i Kukësit: “Është një tjetër ndeshje e vështirë pavarësisht se jo të gjithë futbolldashësit e kuptojnë këtë. Nuk ka ndeshje të lehta veçanërisht për ne. Kemi lojtarë të rinj dhe objektiva të tjera nga sezoni i kaluar. Ne do punojmë fort për të fituar çdo ndeshje.”

Java e dytë e Superligës nisi të premten me supersfidën Dinamo-Laçi, që u mbyll me shifrat 1-1.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush i fiton zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 marsit?×

Lajmi i fundit

John

Takimi i ‘sikletshëm’ virtual i Putinit dhe biznesmenëve italianë, mes tensioneve të perëndimit