Sylvinho 'harron' Mirlind Dakun?

Sylvinho 'harron' Mirlind Dakun?

Sylvinho dhe Mirlind Daku

Shqipëria fitoi dy miqësoret ndaj Lihtenshtejnit dhe Azerbajxhanit në kuadër të përgatitjeve për Euro 2024.

Kuqezinjtë kaluan me sukses testet në Hungari duke fituar 3-0 dhe 3-1, me trajnerin Sylvinho që provoi lojtarët në fushën e lojës. Në këto 180 minuta vetëm 4 lojtarë nuk luajtën asnjë minutë. Dy portierët Kastrati e Simoni, mesfushori Amir Abrashi si dhe sulmuesi Mirlind Daku.

Për këtë të fundit përbën një lajm vërtetë shqetësues. Deri para grumbullimit, emri i Dakut përflitej mes balotazhit për formacionin titullar në Europian. Por, këto dy miqësore kanë përmbysur gjithçka.

Një vendim i Sylvinhos që duket se ‘vulos’ fatin e Dakut të cilit i minimizohet shanset për minuta në Europian.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Farat e lirit dhe vlerat e tyre shëndetësore

Farat e lirit dhe vlerat e tyre shëndetësore