Sylvinho merr lajmin e mirë, Keidi Bare lë pas dëmtimin dhe luan në La Liga

Sylvinho merr lajmin e mirë, Keidi Bare lë pas dëmtimin dhe luan në La Liga

Keidi Bare

Keidi Bare ka lënë pas dëmtimin dhe pas katër muajve është rikthyer të luajë në La Liga me Espanyolin. Mesfushori fierak u aktivizua për katër minuta në fundin e ndeshjes që miqtë humbën 2-1 me Girona për javën e 27-të në elitën e futbollit spanjoll.

"Pitbulli" shqiptar mori vendin e Braithuaite në minutën e 86 të ndeshjes, duke filluar të aktivizohet në fundin e sezonit. Tanimë trajneri Sylvinho ka marrë lajme të mira për mesfushën, me Baren që ka lënë pas dëmtimin dhe do jetë i gatshëm për Kombëtaren.

Për kualifikueset e Europianit 2024, kuqezinjtë do luajnë në 17 qershor me Moldavinë në Tiranë dhe në 20 qershor kundër Ishujve Faroe në transfertë. Pas humbjes me Poloninë, grupi E duket se do i ketë të rëndësishme dy ndeshjet e radhës për kualifikimin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Policia shton forcat speciale në veri pas sulmit në Banjskë

Policia shton forcat speciale në veri pas sulmit në Banjskë