Sylvinho për mungesat e Brojës, Gjimshitit dhe Bares: Nuk e kam zakon të ankohem, në Varshavë shkojmë për të fituar kundër Polonisë

Sylvinho për mungesat e Brojës, Gjimshitit dhe Bares: Nuk e kam zakon të ankohem, në Varshavë shkojmë për të fituar kundër Polonisë

Sylvinho tha se do të analizojë ndeshjen që Polonia do të luajë me Republikën Çeke për të parë taktikat që mund të përdorë trajneri Fernando Sntos i cili tashmë është emëruar në krye të kombëtares polake. Ai tha se synimi është fitorja në Varshavë.

“Polonia ka një ndeshje për të luajtur me Republikën Çeke, edhe ata kanë një trajner të ri si Fernando Santos. Kundërshtar që luan rregullisht në europian, por ne do shkojmë në Varshavë për të treguar se kush jemi. Shkojmë në këtë takim të përgatitur shumë mirë dhe me qëllimin për të marrë maksimumin"- u shpreh braziliani.

Sa i përket mungesës së Brojës, Gjimshitit dhe Bares të cilët janë të dëmtuar, braziliani tha se puna duhet të vazhdojë pa pasur ankesa.

“Më vjen keq për lojtarët që kemi të lënduar por duhet të ecim përpara. Nëse nuk është njëri do jetë një tjetër, puna duhet të vazhdojë nuk e kam zakon të ankohem. Kam takuar edhe Bajramin në Lisbonë dhe më la përshtypje shumë të mira”- shtoi Sylvinho.


Lajmi kryesor:

Kualifikueset ‘Euro 2024’/ Sylvinho flet para ndeshjes me Poloninë: Në Varshavë shkojmë për të fituar! Mungesat nuk janë justifikim


B.V/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin