Tabaku: Koncesionet po prishin tregun e punës! Pagat në kompanitë koncesionare më të larta se në sektorin privat për të njëjtin profesion

Tabaku: Koncesionet po prishin tregun e punës! Pagat në kompanitë koncesionare më të larta se në sektorin privat për të njëjtin profesion

Deputetja e PD-së Jorida Tabaku

Deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku thotë se koncesionet po prishin tregun e punës. Sipas Tabakut, kryesisht koncesionet që jepen pa garë kanë fitimet më të larta, favore në ligje dhe paga më të larta se pjesa tjetër.

Deputetja demokrate, thekson në një postim në Twitter se për çdo profesion paga në koncesionare është me e lartë se paga për të njëjtin profesion në sektorin privat.

‘Koncesionet po prishin tregun! Ato që jepen pa gare kane fitimet me te larta; favore me ligj & paga me te larta se pjesa tjetër! Nuk mundet me fonde publike te shkatërrosh tregun! Per cdo profesion paga ne koncesionare eshte me e larte, se paga per te njejtin profesion ne sektorin privat!’- thekson Tabaku.

Ndryshimi pagave në kompanitë koncesionare dhe ato private për të njëjtin profesion

M.Q./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni vendimin e Partisë Socialiste evropiane për të përjashtuar Ilir Metën nga Kongresi pas aleancës me Berishën?×

Lajmi i fundit

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore

Komuniteti Politik Europian, Rama nga Praga: Të bashkuarit, rruga e vetme për të kaluar këtë periudhë krize! Europa në prag të një lufte të mundshme të Tretë Botërore