Tabaku takon tregtarët në 'Tregun çam': Biznesi në Tiranë i rënduar nga taksat e qeverisë dhe pandemia! Me PD do jeni në qendër të programit

Jorida Tabaku

Kandidatja e Partisë Demokratike në Tiranë, Jorida Tabaku, u takua me tregtarët e “Tregut Çam”, për të biseduar mbi situatën në  të cilën ndodhen në këtë kohë pandemie.

Tabaku i siguroi se Partia Demokratike nëse vjen në pushtet do ta mbështesë në mënyrë të veçantë biznesin e vogël.

“Partia Demokratike e ka vendosur biznesin e vogël në qendër të programit. Nuk ka qenë, kam takuar 10 biznese deri tani. Këta e kanë mbyllur ekonominë në një grup njerëzish, në një grusht njerëzish dhe nuk e lënë biznesin e vogël që të marrë frymë. Ky është problemi kryesor. Partia Demokratike e ka vendosur biznesin e vogël në qendër të programit. Nuk ka qenë, kam takuar 10 biznese deri tani. Nuk ka qenë ndonjëherë kështu situata se po më thonë është një problem konsumi. Nuk ka njerëz që blejnë, nuk lëviz malli nuk qarkullon.

E pashë tregun, bosh! Në fakt keni produkte dhe pak specifike që nuk shiten dot përditë. Nuk ka lidhje me pandeminë. Është që përpara pandemisë. Këta e kanë mbyllur ekonominë në një grup njerëzish, në një grusht njerëzish dhe nuk e lënë biznesin e vogël që të marrë frymë. Ky është problemi kryesor. Partia Demokratike e ka vendosur biznesin e vogël në qendër të programit. Nuk ka qenë, kam takuar 10 biznese deri tani. Nuk ka qenë ndonjëherë kështu situata se po më thonë është një problem konsumi. Nuk ka njerëz që blejnë, nuk lëviz malli nuk qarkullon”, u shpreh Tabaku.

Be.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento

Komente

  • Paradoksi: 09/04/2021 07:01

    Ore pastrojeni Tiranën nga Tregjet informale,si Çam a Treg elektrik,,,etj,boll më..!!!Aty e ke Ish fusha e 5 Majit..,kthejeni Publikut hapësirat e zëna!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

‘Flas me Bashën deri sa dëgjoj gërrhitje..’/ Rama: Si e vë në gjumë Lulzim Bashës! Ore po Saliu është gjallë?