Takimi me Serbinë në SHBA/ Hoti: Kosova e bekuar me miqtë që ka! Do diskutojmë si 2 vende të pavarura

1597389668_AbdullahHoti.jpg

Kryeministri i Kosovës, Abdullah Hoti ka falenderuar SHBA-në, për takimin me Serbinë në Shtëpinë e Bardhë, teksa e vlerëson si një nga miqtë më të mirë që ka.

"SHBA ka qenë gjithmonë vendimtare në procesin e shtetndërtimit të Kosovës. Më 2 shtator takohemi në Shtëpinë e Bardhë për të diskutuar me palën serbe, si dy vende të pavarura, për projekte madhore të bashkëpunimit ekonomik që do ta ndërrojnë perspektiven ekonomike të Kosovës dhe rajonit. Kosova është e bekuar me miqtë që ka", shkruan Hoti.


Lajmi kryesor:

U shty se Thaçi u thirr në Hagë/ Grenell konfirmon: Kosovë-Serbi më 2 shtator takim në Shtëpinë e Bardhë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hapen klubet e natës, diskotekat dhe të lejohet muzika?×

Lajmi i fundit

John

Rama: Në shkurt 2021 do të jetë niveli i papunësisë nën 11%!