Takimi në Pallatin e Brigadave/ Rama i drejtoi dorën, Merkel grushtin (VIDEO)

 

Kancelarja Angela Merkel gjatë vizitës së saj zyrtare në Tiranë është pritur në Pallatin e Brigadave nga Kryeministri Edi Rama me një ceremoni shtetërore. Në takimin mes tyre kryeministri Edi Rama i drejtoi dorën, ndërsa kacelarja Merkel grushtin. Më pas dhe Rama i ka ofruar grushtin duke krijuar një moment gazmor.


Lajmi kryesor:

Merkel në Tiranë, u prit me ceremoni shtetërore! Rama e nderon me medaljen 'Ylli i Mirënjohjes Publike': Danke Angela! Kancelarja: Kënaqësi të bashkëpunoja me ju


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Veriu i Kosovës, a duhet që Kurti të pranojë kërkesat e SHBA-BE?×

Lajmi i fundit

U gjetën të gjallë pas 40 ditësh në mes të xhunglës kolumbiane, momenti kur 4 fëmijët që i shpëtuan aksidentit ajror nxirren nga pylli e dërgohen në spital

U gjetën të gjallë pas 40 ditësh në mes të xhunglës kolumbiane, momenti kur 4 fëmijët që i shpëtuan aksidentit ajror nxirren nga pylli e dërgohen në spital