POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Tani s’ka më justifikim që t'i hedhësh mbetjet në tokë

Bashkia e Tiranës vijon punën në terren për t’iu mundësuar banorëve të kryeqytetit gjithë infrastrukturën e nevojshme për ta mbajtur pastër ambientin që na rrethon. Gjatë ditëve të fundit, punonjësit e Bashkisë kanë vendosur kosha të rinj dhe estetik të mbeturinave në disa rrugë të kryeqytetit.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, kryebashkiaku Erion Veliaj thotë se tashmë u plotësua kërkesa e qytetarëve për më shumë kosha mbeturinash, teksa i fton ata që të angazhohen sa më shumë për një Tiranë sa më të pastër.

“Lali s'kemi kosha", "lali s'kemi ku hedhim mbeturinat", "lali duhet të ecim shumë për një kosh"...

m.v./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Koli: 09/05/2019 18:38

    Lali ! Koshi eshte justifikim. Punoni me femijet te behen me edukate se mosha e te riturve nuk nxe me.

    Përgjigju
    • upsss: 09/05/2019 19:46

      koli ka me teper te drejte se lali ose me sakt ka koli i pari te drejt pastaj ka dhe lali.poor kujdes nga krijesat e pd lsi se i shkulin iu vrasin syte