Të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit/ IKMT shemb 12 pallate në Valias të Kamzës (VIDEO)

KAMËZ- Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur një aksion në Valias, ku do të prishen 12 ish pallate banimi.

Ndërtesat janë shpallur të pabanueshme dhe të rrezikshme për banorët, pas tërmetit të 26 nëntorit vitin e kaluar.

Janë 5 pallate 2 katësh, 6 pallate 3 katësh dhe një pallat 4 katësh që do të prishen nga IKMT, për t’i hapur rrugë ndërtimit të objekteve të reja për banorët.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve ne shtet do te sjelle permiresim te sherbimit dhe sigurise?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ndërroi jetë nga COVID, Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë për Bellon: Do na mungojë buzëqeshja dhe mirësia e tij