OFL kërkesë për pasurinë, në shënjestër Safet Bajri dhe anëtari i grupit Sirjan Aliaj

Safet Rrustemi Bajri

Safet Bajri, njohur edhe si Safet Rustemi do duhet që brenda 48 orëve të justifikojë pasurinë e tij në kuadër të operacionit forca e ligjit.

Safet Bajri sipas policisë ka qenë i dënuar në kuadër të grupit kriminal, ndërsa ai njihet si pjesë e Bajrave në Shkodër i cili edhe u arrestua në kuadër të operacionit “oaz’’.

Aktualisht ai ndodhet në qeli ndërsa policia belge e bën përgjegjës për disa vepra penale. Sëbashku me Safet Bajrin pasurinë do duhet ta justifikojë edhe Sirjan Aliaj, po pjesë e grupit ‘’Bajri’’.

B.K.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Identifikohen 7 nga 10 viktimat e aksidentit tragjik në Kroaci, mes tyre humbën jetën nënë e bijë