OFL kërkesë për pasurinë, në shënjestër Safet Bajri dhe anëtari i grupit Sirjan Aliaj

OFL kërkesë për pasurinë, në shënjestër Safet Bajri dhe anëtari i grupit Sirjan Aliaj

Safet Rrustemi Bajri

Safet Bajri, njohur edhe si Safet Rustemi do duhet që brenda 48 orëve të justifikojë pasurinë e tij në kuadër të operacionit forca e ligjit.

Safet Bajri sipas policisë ka qenë i dënuar në kuadër të grupit kriminal, ndërsa ai njihet si pjesë e Bajrave në Shkodër i cili edhe u arrestua në kuadër të operacionit “oaz’’.

Aktualisht ai ndodhet në qeli ndërsa policia belge e bën përgjegjës për disa vepra penale. Sëbashku me Safet Bajrin pasurinë do duhet ta justifikojë edhe Sirjan Aliaj, po pjesë e grupit ‘’Bajri’’.

B.K.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut

Nga Pëllumb Gjoka, tek Kasandër Noga dhe Gjergj Cukali, ja 51 emrat e plotë të operacionit të SPAK-ut