Zgjedhorja/ Hajdari e Gjiknuri mbledhin komisionin, Ruçi fton PD-në: Sillni përfaqësues, keni të drejta të plota

Zgjedhorja/ Hajdari e Gjiknuri mbledhin komisionin, Ruçi fton PD-në: Sillni përfaqësues, keni të drejta të plota

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i ka dërguar ftesë zyrtare Partisë Demokratike për të marrë pjesë në mbledhjen e parë të komisionit të posaçëm parlamentar për reformën zgjedhore, që tashmë drejtohet nga dy bashkëkryetarë, Damian Gjiknuri nga Partia Socialiste, dhe Rudina Hajdari nga grupi parlamentar demokrat i opozitës së re.

Ne letrën që Kuvendi ka dërguar përmes sekretarit të Përgjithshëm të këtij institucioni, Genci Gjonçaj, thuhet se vëzhguesi i Partisë Demokratike, partisë më të madhe të opozitës sipas rezultatit të zgjedhjeve të vitit 2017, do të ketë të drejta të plota që u përkasin bashkëkryetarëve të komisionit.

Kuvendi i bën thirrje PD-së, në letrën drejtuar sekretarit të përgjithshëm të Partisë, Gazment Bardhit, që të caktojë një përfaqësues për të marrë pjesë në mbledhjen e komisionit, e cila është thirrur nga Gjiknuri dhe Hajdari, për më 7 maj.

Deri më tani, opozita nuk i është përgjigjur kësaj oferte opozitare për tu bërë bashkë tek tryeze e reformës zgjedhore.

 

G.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi

Eksperti i PD-së: Rënia e Euros rrit çmimet, qeveria të jetë më e kujdesshme me kursi